Zwierzątko i bestia

Od kilku dni internauci oraz organa ścigania poszukują Bartosza D, który jest podejrzany o bestialskie skatowanie bezbronnego czteromiesięcznego szczeniaczka Fijo. Za oprawcą został wysłany list gończy. Mam ogromna nadzieję, że zostanie szybko znaleziony i ukarany. Żal mi tego pieska. Tak samo żal mi rodziny, która nie dość, że znalazła Fijo w makabrycznym stanie, straciła członka rodziny, bo jest mowa o nowych właścicielach pieska, to jeszcze teraz musi się zmierzyć z przeogromną nienawiścią otoczenia. Syn oprawcy dostaje pogróżki, jest zaczepiany i prześladowany w internecie, co mi się w głowie nie mieści. Bo przecież z pewnością już się nacierpiał wcześniej, a teraz jeszcze stracił przyjaciela.

Może mam już całkiem spaczone oboma zawodami myślenie, ale mam wrażenie, że Fijo uratował swoim państwu zdrowie a może nawet życie. Mam silne przeświadczenie, że atak na pieska to nie jednorazowy, odosobniony incydent. Mogę sobie wyobrazić, ze tak właśnie reaguje sprawca przemocy, który zastrasza najbliższych, a gdy zwierzątko go zdenerwuje (np. złapie zębami jak to szczeniak) jest w stanie wyładować swoje frustracje i gniew na bezbronnym piesku i niemal zabić. Trudno mi sobie wyobrazić, że najłagodniejszy człowiek świata, przykładny mąż i ojciec robi coś takiego. Tak zachowuje się kat nie tylko zwierząt.

Bestialskie skrzywdzenie szczeniaka wywołuje furię i chęć zemsty, ale… Serio zrobilibyśmy Bartoszowi D. to wszystko co jest teraz wypisywane w internecie? Tak z premedytacją?

Może skierujmy słuszną wściekłość na działanie -.na wszelkie działania mające na celu pomagać ofiarom przemocy domowej i zwierzętom. Z tej przeogromnej nienawiści, z tych słów okrucieństwa nikt niczego dobrego miał nie będzie. I oczywiście udostępniajmy gdzie się da list gończy za Bartoszem D.! On musi szybko ponieść karę przewidzianą prawem. 

 

Fijo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s