Kpina

Wpis będzie emocjonalny, nielogiczny, może niesprawiedliwy. Mam to w nosie, że prokuratura nie umiała dowieść, że rodzice Jasia z Cieszyna wiedzieli, że umrze. Umierał w męczarniach, umierał z rozlanym zapaleniem otrzewnej. A jak już umarł (a może nie) to wrzucili go do błota w stawie na Gułdowach. I pojechali. A potem żyli długo i szczęśliwie unikając podejrzeń i pobierając zasiłek rodzinny… Nie udzielili mu pomocy, poświadczali nieprawdę, wyłudzali świadczenia i tylko za to odpowiadają????

Nie komentuje się wyroków? Nie trzeba zabierać długopisu na wybory bo to świadczy o elementarnym braku zaufania do państwa? Zabiorę jednak ze sobą ten długopis. Bo ja dziś, po tym wyroku nie mam już elementarnego zaufania do państwa. Ofiara nie jest chroniona, ofiara zamknęła już usteczka i nic nie może powiedzieć co o tym sądzi. Nie było zamiaru zabójstwa, trzy dni rodzice niczego nie widzieli. Torturowali półtorarocznego chłopczyka a odpowiedzą za wyłudzenie zasiłku i zbezczeszczenie zwłok????

Nie mogę!!!

Szymon (dla mnie Jaś) od 2010 roku leży na Cmentarzu Komunalnym w Cieszynie. Dla każdego mieszkańca Cieszyna jest kimś bliskim. Jego grób niezależnie od pory roku jest obłożony zabawkami, ciągle płoną tu znicze. Na grobie ma taki napis: 

„Tak bardzo bić chciało

Twe maleńkie serce,

Do życia się rwało…

Zgasło w poniewierce

 

Śpij mały syneczku

Na cieszyńskiej ziemi

Ona Cię przytuli

Matczynym ramieniem.”

Tak wyglądał jego grób w zimie: 

Nie tylko dla mnie to miejsce na cmentarzu jest miejscem szczególnym. Nie tylko mnie staw na Gułdowach kojarzy się ze śmiercią małego chłopczyka. Jaś był prawie w tym samym wieku co mój starszy Zajączek. Był do niego niesamowicie podobny. Nie mogę spokojnie myśleć o jego śmierci, a dziś jeszcze o tym wyroku – kpinie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s