Leczenie po polsku

Hmmm. Jakby tu powiedzieć. Postanowiłam jednak zająć się moim kręgosłupem na poważnie skoro zrzucenie 8 kilogramów na razie nie przyniosło żadnych efektów (przeciwbólowych, bo inne efekty przyniosło zdecydowanie :)). Wybrałam się do lekarza rodzinnego i od mojej cudownej pani doktor dostałam skierowania do neurologa, chirurga – traumatologa i na RTG kręgosłupa. Nieśmiało powlekłam się do niepublicznego miejsca w którym wykonuje się wszystkie takie radiologiczne badania. Miałam w planach tylko zamówić sobie miejsce. A tu niespodzianka: pani kazała mi usiąść i po 10 minutach RTG miałam zrobione. Rzecz działa się w zeszłym tygodniu więc wyniki już mam. Opis nic mi nie mówi poza tym, że najlepiej to jednak nie jest.

I na tym koniec pozytywnych niespodzianek. Postanowiłam się pozapisywać do tych lekarzy. Do chirurga udało mi sie dostać termin na czerwiec. Ale z neurologiem już tak prosto nie ma: mam wizytę na 2 grudnia!!! Zaczęłam się zastanawiać o co tu chodzi i w przepływie fantazji zadzwoniłam do informacji NFZ gdzie mogę się dostać najszybciej. Jest taki telefon i polecam do używania. Otóż z najbliższych miast pan podyktował mi 6 przychodni w Jastrzębiu Zdroju. Zadzwoniłam do losowo wybranej a pani w rejestracji mi na to (w zeszły czwartek): „Proszę przyjść w poniedziałek na 9.00”. Ożeż!!! 

Po jeszcze głębszym namyśle zadzwoniłam do rzecznika praw pacjenta w szpitalu śląskim i pytam o co chodzi. Dlaczego u nas termin na grudzień, a 25 kilometrów dalej na za 2 dni robocze. Ale ani pani rzecznik, ani nikt inny mi tego nie wyjaśnił satysfakcjonująco. Dziś pani w rejestracji w poradniach spacjalistycznych (dostarczałam skierowanie) zapoznała mnie ze swoją teorią – to ponoć wina pacjentów bo nie chcą jeździć do innych miast tylko upierają się chodzić do lekarza w Cieszynie. Hmmmm.

Mnie się widzi, że w Cieszynie kontrakt jest niewspółmierny do potrzeb, a w Jastrzębiu idealnie dostosowany do ilości i potrzeb pacjentów.

Do neurologa pójdę sobie prywatnie, a co! Niestety wycieczki do Jastrzębia Zdroju są utrudnione logistycznie. A jakbym tam zaczęła to wszelkie badania też u nich. Odpada.

Tak więc kręgosłup boli, bo zwyrodnienie musi boleć, bo mam przewężenia i sklerotyczne coś tam na kręgach. Chodzę dalej i nawet zdjęcia pstrykam. A co tam…

056a31315Pani kopciuszek

103a31315

Pan zięba 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s