Odpowiedź z ministerstwa

Tak mnie wczoraj zaskoczył list z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a właściwie jego treść, że podaję Wam bez zbędnego komentarza mój email i treść odpowiedzi. To kontynuacja notki „Meandry biurokracji”

Treść mojego listu:

 
„Dzień dobry!
 
Jestem blogerką z Cieszyna i psychoterapeutą uzależnień. Podczas rozmowy z jednym z moich pacjentów usłyszałam historię, która sprowokowała mnie do porównania Rozporządzenia Ministra z 23 marca 2011 w sprawie wzoru wywiadów alimentacyjnych (dotyczących postepowania w sprawach Funduszu alimentacyjnego) z obowiązującym prawem dotyczącym nadawania numeru NIP. Otóż mój pacjent stracił wszystkie dokumenty z numerem NIP. Udał się po ten numer do Urzędu Skarbowego gdzie usłyszał, że mu jest niepotrzebny bo od 1 stycznia 2012 osoby fizyczne posługują się tylko numerem PESEL. W MOPS nie chciano przyjąć tej informacji powołują się na Rozporządzenia i wzór wywiadu. Ten pan z pewnością w końcu uzyska numer NIP i załatwi sprawę w urzędzie. Co jednak z młodymi dłużnikami alimentacyjnymi, którzy numeru NIP nie mają w ogóle? Wzór wywiadu należałoby chyba dostosować do obowiązującego prawa.
 
Po drugie macie Państwo na stronie internetowej w dokumentach prawnych zamieszczone Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 kwietnia 2008 r. w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu alimentacyjnego oraz wzoru oświadczenia majątkowego dłużnika alimentacyjnego, które wszak przestało obowiązywać 4 lata temu. Nie mówiąc już o tym, że w tym dokumencie zamieszczonym na stronie brak jest jednego z dwóch wzorów, o którym mówi Rozporządzenie.
 
Z wyrazami szacunku:”

A tu jest odpowiedź:

Mpips2xx

Dodam tylko, że Rozporządzenie na stronie zmieniono na aktualne kilka dni później.

Co o tym sądzicie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s