Miszmasz

Dziś zgodnie z obietnicą coś lżejszego. I nie jeden temat tylko kilka: taki miszmasz :))

1. Po zakończeniu etapu głosowania przestałam się interesować losami konkursu Blog Roku 2014. I czasu nie ma za dużo i pierwsze miejsce w mojej kategorii zniesmaczyło mnie niepomiernie. Raz czy dwa zastanawiałam się tylko jako to będzie z jurorowaniem przez Kamila Durczoka w kategorii Życie i społeczeństwo. I zupełnie niechcący odkryłam, że juror się zmienił. Czy to z powodu kłopotów zdrowotnych pana Durczoka, czy też z powodu całej atmosfery jurorem został ktoś inny. Ale tej informacji nie ma ani na stronie głównej konkursu ani na jego stronie w portalu społecznościowym. Myślę, że warto byłoby o tym powiedzieć.

2. Jakiś czas temu pisałam o biurokratycznych problemach współczesnego petenta. Notka „Meandry biurokracji” dotyczyła niezgodności Ustawy o NIP z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wzoru wywiadów alimentacyjnych dla dłużników alimentacyjnych. Przy okazji śledztwa w tej sprawie okryłam stare Rozporządzenie na stronie internetowej ministerstwa. Kilka dni temu zauważyłam, że pierwszym skutkiem mojej interwencji było zamieszczenia na stronie MPiPS aktualnego rozporządzenia. I tyle. Odpowiedzi na mojego emaila nie dostałam nadal. Poczekam do 30 dni i zobaczymy co dalej.

3. W bocznej szpalcie tego bloga odkryjecie link do bloga Marzateli: „Jak związać koniec z końcem”. Pomysł bardzo mi się podoba i jest jak najbardziej na czasie. Znajdziecie tam porady na temat jak oszczędzać, jak sobie ułatwiać życie w sprawach urzędowych i nie tylko itp. Polecam. Ostatnio znalazłam inny nowy blog na podobny temat. „Małpi biznes” porusza tematykę zarabiania, oszczędzania i finansów dla laików. Nie pomija także ważnych tematów społecznych. Jak dla mnie to obiecujące odkrycie. Polecam :))

4. Od zmiany szablonu na obecny minął miesiąc. I wiecie co odkryłam? Jest zasadnicza i spektakularna zmiana w podejściu czytelników do bloga. Analizując statystyki odkryłam niespodziankę. Oto ze średnie około 70% odrzuceń w chwili obecnej wskaźnik spadł do 14%. To nie jest przypadek. To gigantyczna różnica. Nawet gdy przez kilkadziesiąt godzin byłam na pierwszej stronie Gazety 4/5 wchodzących czytało całość tekstu, a nawet co najmniej jeszcze jedną notkę (ze średniej 1,13 notki na sesję wskaźnik skoczył na 2,20). Czyli jak już ktoś tu trafi to zostaje przeczytać całą notkę a najczęściej czyta ich więcej. Przed zmianą szablonu tak nie było. Długość średniej sesji także się wydłużyła. Poprzednio średnia długość pobytu na stronie gdy notka była na pierwszej stronie Gazety wynosiła od 3 do 10 sekund. W chwili obecnej w takiej samej sytuacji długość ta wynosiła ponad 58 sekund. To także potwierdza, że obcy czytelnicy zamiast natychmiast wyjść jak robili to w 70% jeszcze dwa miesiące temu teraz raczej zostają czytać. To nie moja zasługa bo nie piszę inaczej. Główna różnica to czytelność – duże litery i jasne tło.Polecam uwadze wszystkim, którzy chcą bardziej przykuwać uwagę czytelników 🙂 A za szablon bardzo dziękuję administratorom Bloxa :))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s