Blog Roku 2014

Blog „Okiem obserwatora’ po raz kolejny bierze udział w konkursie na Blog Roku 2014. Zgłosiłam go z trzech powodów:

1) Uważam, że nigdy dość tematyki społecznej. Wielu ludzi borykających się z problemami tego typu (uzależnienie własne lub członka rodziny, przemoc domowa itp.) nie szuka pomocy, bo uważa, że nie zostaną zrozumiani, bo brak im wiedzy czy sił aby szukać wsparcia. Otwarte mówienie o tych problemach jest ważne, pozwala na zrozumienie, że nie jest się samotnym, że nie jest się dziwakiem, że inni przez podobne problemy przeszli i dali radę. Chcę aby treści społeczne wkraczały pod strzechy również blogowym kanałem.

2) Jestem pełna entuzjazmu jeśli chodzi o promowanie mojego miasta – Cieszyna. To przepiękny nadolziański gród, z niesamowitymi zabytkami, klimatycznymi miejscami, z historią sięgająca tysiąca lat temu. Dodatkowo miasto jest atrakcyjne turystycznie z uwagi na bycie miastem granicznym. Za mostami rozciąga się republika Czeska. Warto Cieszyn promować, pokazywać i także w ten sposób reklamować go potencjalnym turystom.

3) Jestem dumna z tego miejsca. Na tym blogu spotykamy się od 4,5 roku. Przychodzą i dyskutują tu ludzie o skrajnych poglądach na wiele spraw. Temperatura niektórych dyskusji jest ogromna. Mimo tego potrafimy rozmawiać ze sobą w sposób kulturalny. Sporadycznie wkrada się zjadliwy czy ironiczny ton. Brak natomiast wyzwisk, wulgaryzmów, jawnej nienawiści. Już sam skansen rozmów pomiędzy podziałami politycznymi oraz religijnymi i dyskusji o kluczowych zjawiskach społecznych jest wart promowania, nieprawdaż?

Dziś zorientowałam się, że mam jeszcze czwarty, nie mniej ważny powód by prosić Was o głosy. Myślę nawet, że ten powód jest najważniejszy. Dochód z tych sms’ów (bo głosuje się ponownie za pomocą wysyłania kodu na numer 7122 – koszt sms’a 1,23zł.) będzie przekazany Fundacji Dzieci Niczyje. Fundacja od lat zajmuje się pomocą dzieciom krzywdzonym. Wiem, że działa prężnie i skutecznie. Mam zaufanie do długoletniej dyrektor Fundacji dr Moniki Sajkowskiej choćby z tego względu, że widziałam ją przy pracy. Była też najdoskonalszym promotorem jakiego można sobie wymarzyć. Dzięki niej napisałam ciekawą pracę magisterską o dziedziczeniu przemocy w rodzinie. Dzięki niej dowiedziałam się bardzo wielu potrzebnych rzeczy. Jeśli nawet nie chcecie wesprzeć tego bloga zapraszam na stronę Blog Roku 2014 i głosowanie na inne ciekawe blogi. Nie będą to pieniądze zmarnowane!

socialImgUn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s