Owsiak – o co chodzi?

A może powinnam zacząć: pewien zły do szpiku kości bloger – o co chodzi?

Zbliża się kolejny finał WOŚP i jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe teksty jakim to złodziejem jest Owsiak. Ileż to on wyprowadził pieniędzy zbiórkowych, ileż niejasnych (zapamiętajmy to słowo bo jest ulubione i kluczowe) transakcji pojawia się pomiędzy spółkami WOŚP. Owsiak nie przekazuje dokumentów sądowi, Owsiak mataczy, Owsiak oszukuje urzędy skarbowe i wszelkiej maści kontrolerów… I wiecie co? To musi być geniusz zła, malwersant wysokich lotów, bo mimo iż pewien do szpiku kości zły bloger pisze o tym od niepamiętnych czasów to żaden z tych organów nie doszukał się tych nieprawidłowości, a sąd nie ukarał Jerzego Owsiaka za bezprawne działanie czy zaniechanie. Fakt jest moc – umie kraść i oszukiwać miliony Polaków (i organy oraz instytucje różnego rodzaju) jawnie, na oczach wszystkich. I nic mu nie jest!

Nie wiem czemu nagonka na Jerzego Owsiaka jest taka straszna, a słowa, które pod adresem WOŚP i Owsiaka padają porażają często chamstwem i okrucieństwem. Moje Zajączki były diagnozowane za pomocą sprzętu z czerwonym serduszkiem, mojej maleńkiej krewnej sprzęt taki uratował życie. Życie tysięcy seniorów na oddziałach geriatrycznych zmieniło się z piekielnych mąk w znośne warunki, pojawiły się doskonałej jakości tomografy, aparatura wszelkiego rodzaju, tysiące ludzi przeszło szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, wiele kobiet w ciąży zakończyło ją sukcesem rodząc zdrowe dziecko… Tak, wiem przez Owsiaka nie robi tego nasza Służba Zdrowia. Gdyby go nie było to sprzęt kupowały by sobie szpitale same… Przynajmniej te bogate??? No i dziesiątki tysięcy młodych ludzi odczuwa w sobie potrzebę pomagania, angażowania się, dania z siebie czegoś innym…

To jest złe? To trzeba zniszczyć? Po co pluć na kogoś kto robi dobrą robotę? Bo według jednego blogera ma niejasne protokoły finansowe? Bo etatowi pracownicy zarabiają tam pieniądze? Tak wiem, że „pomagacze” powinni chodzić głodni i bosi – zarówno z różnych Fundacji jak i pracownicy OPS’ów, MOPS’ów czy GOPS’ów. Bo oni nie mają rodziny i rachunków do zapłacenia i swojego życia.

Jeśli boimy się dać na WOŚP, bo Owsiak zmarnuje nasze pieniądze to dajmy na inną organizację, do której mamy zaufanie. A kontrole i karanie winnych zostawmy uprawnionym do tego ludziom. Zaś słowa nienawiści zostawmy w ogóle dla siebie. Los bywa złośliwy – może zdarzyć się tak, że te słowa będziemy przełykać korzystając ze sprzętu zakupionego ze zbiórek znienawidzonego WOŚP.

A z tego wszystkiego najbardziej boli mnie fakt, że na totalnej i podłej krytyce można zrobić karierę, zdobyć rzeszę wyznawców, którzy zapatrzeni w swojego mistrza zapominają, że nie tylko na Owsiaka pluł jadem onegdaj. warto czasem poczytać wpisy archiwalne…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s