Rekord jak z bajki

 

Kochani Czytelnicy!

W niedzielę 21 wrześnie o godzinie 12.00 w Cieszynie rozpoczęła się próba pobicia dotychczasowego rekordu w głośnym czytaniu bajek. Dotychczasowy rekord wyniósł 113 godzin i ustanowił go go sześć lat temu pan Deepak Sharma Bajagain. Ale to nie jest jedynie próba ustanowienia rekordu i jedyne takie wydarzenie w Polsce. Cel tej akcji jest inny. Chodzi o to aby zebrać pieniądze na wybudowanie bezpiecznego i przyjaznego placu zabaw dla dzieci, które przebywają ze swoimi mami w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie, aby mimo wyrwania ich ze środowiska, mimo trudnych przeżyć jakie mają już za sobą, mogły bawić się beztrosko jak to dzieci powinny.

Każdy kto przystępuje do czytania wpłaca 10 złotych za czytanie przez 10 minut. Jest nadzieja, że w akcji do końca weźmie udział 1008 osób co da 10800 złotych. Można wspomóc akcję czytając osobiście po wpłaceniu pieniędzy albo na stronie Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” (które jest organizatorem akcji) w dziele o biciu rekordu – link TUTAJ albo wpłacając osobiście pieniądze na miejscu. Można też pomóc wpłacając pieniądze i sponsorując czytanie komuś innemu (mamy wspaniałych wolontariuszy, którzy czytają dzień i noc – nieprzerwanie od niedzieli). W tej drugiej sytuacji wpłaca się pieniądze DOTPAY-em ze strony Stowarzyszenia http://www.bycrazem.com robiąc przelew z dopiskiem „Rekord jak z bajki”(można użyć przycisku na górze strony „szybka pomoc: 10 zł”. 

Cały czas potrzebujemy chętnych zarówno do wpłacania jak i czytania. Są jeszcze wolne miejsca. Dokładnie wszystko sprawdzić można w linku „Kto czyta”

Na wszystkich którzy przyjadą czytać czy towarzyszyć wydarzeniu czekają niesamowite atrakcje, trochę utrudnione przez lejący deszcz. Będą i konsultacje kosmetyczne i dogoterapia i konie i pies policyjny i warsztaty dla najmłodszych i różne inne cudności. A wszystko pod okiem komitetu honorowego: Julii Kamińskiej, Łowców.B i Pawła Szymali. 


Ja czytam już dziś, zaś w czwartek w nocy będę towarzyszyć wolontariuszom i czytać, czytać, czytać bajki aż po świt…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s