Zabójca z Sopotu

Rzadko mi się zdarza pisać o czymś o czym nie mam w sumie pojęcia. Ale napiszę…

Podstawowe informacje podawane we wszystkich ogólnopolskich portalach internetowych są takie same i bardzo skąpe. Podczas szaleńczego rajdu po Molo i ul. Monte Cassino w Sopocie, 32-letni kierowca potrącił i ranił 22 osoby. Wszystkie są w szpitalu. Nie wyklucza się, że był pod wpływem środków psychoaktywnych innych niż alkohol. Kropka. Koniec. Aktualizacje tego materiału są najczęściej z rana, a jedyna z po 18.00 jest najbardziej skąpa (jedynie ma wiele makabrycznych zdjęć). Skąd ta niezwykłą powściągliwość? Przypomnijmy sobie tragedię ze stycznia kiedy to naćpany mężczyzna wjechał w idących ludzi i zabił 6 osób. Aktualizacje były dosłownie co chwilę, Pojawiły się „raporty specjalne”… A tu tyle godzin cisza. Czy zatem prawdą jest, że sprawa zostanie uciszona ze względu na matkę sędzię? Z pewnością będę tę sprawę śledzić!

Dlaczego napisałam „zabójca”? Bo w świetle relacji świadków była to zamierzona akcja i chciał zabijać. Cudem nikt nie zginął choć ranni są w bardzo różnym stanie. To nie spowodowanie „katastrofy w ruchu lądowym” tylko próba zabójstwa z premedytacją. A, że być może po amfetaminie, kokainie czy innym środku psychoaktywnym? Tym gorzej.

Nie mam w sobie tolerancji dla pijanych czy naćpanych zabójców i nie będę jak była żona Dariusza K. nawoływać, aby okazać współczucie rodzinie Dariusza K. Rodziny mi jak najbardziej szkoda (gdyż członek ich rodziny ma problem z narkotykami i w konsekwencji tego faktu zabił niewinną kobietę), ale o wiele silniej będę nawoływać o pochylenie się nad rodziną zabitej kobiety. Im należą się słowa współczucia w o wiele większym stopniu o czym pani Górniak zdała się zapomnieć!

Pytanie co można zrobić aby uniknąć takich sytuacji? Zwiększenie wymiaru kary? To nic nie da… W sumie przychodzi mi do głowy głównie nieuchronność kary i mam nadzieję, że tak się stanie w tych przypadkach. Ani bycie znanym muzykiem, ani posiadanie mamy sędzi nie może tego zmienić. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s