Missjonash – 4. urodziny

Dziś mija 4 lata od napisania pierwszej notki na „Okiem obserwatora”. Nie możecie jej przeczytać bo dwa lata temu usunęłam całego bloga. Trochę żałuję, a trochę się cieszę, że tak się stało. Jednak po dwóch miesiącach zaczęłam pisać na nowo. Obiecałam też uroczyście, że niczego już nie usunę (czego z małymi wyjątkami udało mi się dotrzymać).

Wiele się zmieniało od początku blogowania. Z początku był to blog typowo polityczny i komentowałam bieżące wydarzenia polityczne. Po powrocie przekształcił się w blog o kwestiach społecznych, głównie o mojej pracy zawodowej oraz o ukochanym mieście  – Cieszynie. Przewijały się także moje zdjęcia.

Wątkiem przewodnim od początku było nawoływanie do zgody i zakończenia podziałów pogłębiających się w naszym narodzie. Udało mi się (chwilami) doprowadzić do tego, że dawno antagoniści zaczęli ze sobą rozmawiać, niektórzy spotkali się nawet osobiście 🙂 To mój sukces.

Nie udało się nawiązać kontaktu z wieloma osobami. Okazało się, że nie potrafię jasno i precyzyjnie wyrażać myśli. Wiele osób uznało, że celowo ich obrażam – odeszli z bloga. U niektórych chęć do podziałów się tylko pogłębiła. To moja porażka. Porażką było i to, ze przeczytałam na blogu, że nienawidzę ludzi. Zaraz potem skasowałam wszystko. Nigdy tak o sobie nie myślałam. Zawsze wiedziałam, że nie jestem miłą osobą – raczej skuteczną, ale żeby zaraz nienawidzić?

Jeszcze jedno się zmieniło. Bardzo długo dodawałam notki na stronę liiil i miałam grono czytelników napływających z tej strony. Ale odeszłam i już tam nie publikuję. Zniknęło wiele osób. Może nawet połowa wszystkich czytelników.

Nie piszę tak często jakbym chciała. Może to też jest jeden z powodów, że kolejni czytelnicy odeszli. Została grupa wiernych czytelników i komentatorów.

Dziękuję wszystkim z całego serca za Wasza obecność. Wiele tu dostałam, dużo się nauczyłam. Dzięki Wam się zmieniłam. Ściskam wszystkich razem i każdego z osobna.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s