Staję się sławna

W zeszłym tygodniu znajoma osoba zapytała mnie czy rozmawiałam z Głosem Ziemi Cieszyńskiej (naszą lokalną gazetą). Zdziwiłam się i spytałam czemu (albowiem od dłuuuugiego czasu Głosu nie kupowałam i nie czytałam, a akurat po ostatni numer sięgnęłam zwabiona artykułem o potencjalnych kandydatach na burmistrza). Usłyszałam, że słowa jednego z mieszkańców wypowiadających się na temat klonów na Sienkiewicza brzmią prawie tak, jak część mojego listu otwartego do Burmistrza Cieszyna w sprawie tych klonów. Obejrzałam gazetę i znalazłam taki oto cytat:

„Ulica Sienkiewicza jest urocza nie tylko dzięki starym willom i kamienicom. Magii dodają jej także klony. Uważam, że drzewa wcale nie wyglądają na chore. Sądzę, że nie stanowią zagrożenia dla ludzi ani pojazdów nawet przy silnych wiatrach. Moim zdaniem wystarczy je przyciąć – zauważa jeden z mieszkańców Cieszyna”.

Gdy się porówna z moim tekstem z listu do Burmistrza:

„Ulica Sienkiewicza jest urocza nie tylko dzięki pięknym starym kamienicom. Magii dodaje jej także te 7 klonów. To zdrowe drzewa. Na tyle niewielkie, że nie stanowią zagrożenia dla ludzi czy samochodów nawet przy silnym wietrze. Wystarczy przycinać im korony. ”

pewne podobieństwo widać. Mam wrażenie, że ten jeden z mieszkańców Cieszyna nauczył się mojego tekstu i opowiedział go Pani Redaktor lekko swoimi słowami. Znaczy się, że jestem czytana. A może tylko mnie się wydaje, że te cytaty są podobne? 

Również w zeszłym tygodniu znalazłam na Facebook’u link do swojego artykułu na stronie o Parku pod Wałką. Po 4 latach pisania zaczynam docierać pod strzechy :)) 

Aha jeśli chcecie być na bieżąco z wpisami możecie polubić bloga w bocznej szpalcie.

P.S.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie choć z niewesoła miną. Trudno się nie denerwować gdy ogłoszono już alarm przeciwpowodziowy i co jakiś czas słychać nawoływanie strażaków do OSP (w Krasnej zamknięto ulicę Mleczną, jak sądzę, z powodu wylania rzeczki Krasnej). Woda stale się podnosi w Olzie i wszystkich jej dopływach. Koszmar! Dziś widziałam jak tracz nurgęś nie był wstanie wystartować z rwącego nurtu Olzy i został wciągnięty pod jaz. Już nie wypłynął. Żywioł budzi respekt i grozę:

 


 

P.S.2 

Własnie się dowiedziałam, ze wstrzymano pociągi we Wiśle oraz że trwa ewakuacja w Skoczowie :((

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s