Do trzech razy sztuka :))

Nie uwierzycie co się stało. Opowiem po kolei, bo mnie samej trudno w to uwierzyć. A było to tak.

Postanowiłam wybrać się na spacer w okolice Wzgórza Zamkowego i porobić zdjęcia. Dzień bez choćby godzinki z aparatem jest dla mnie trudny do przełknięcia 🙂 Gdy wyszłam z domu zaczęło kropić. Ale postanowiłam się nie zrażać. Rozpoczęłam fotograficzną wyprawę  i szłam w kierunku miejsca, w którym kilka dni temu spotkałam tajemniczego nieznajomego opisanego w notce „Zna (spotkanie)”. Byłam po polskiej stronie i dochodziłam właśnie do miejsca, gdzie pierwszy raz go zobaczyłam siedzącego nad Olzą.


 

Szłam pewna, że go spotkam. I co się okazało? Z naprzeciwka nadchodził nie kto inny tylko właśnie on. Tak jakby spieszył się na umówione spotkanie. Rozpoczęliśmy rozmowę. A brzmiała ona tak jakbyśmy kontynuowali kilkugodzinną dyskusję… M.in. o historii jego terapii. Będziecie się śmiać, ale ta historia trzyma mnie w napięciu. Zastanawiam się głęboko co to znaczy. Co to znaczy dla mnie? Jaki jest cel tych spotkań. Czy to taka wygrana w totolotka oparta na rachunku prawdopodobieństwa czy też ktoś (a może Ktoś) chce mi coś powiedzieć?

I chciałabym aby te nasze spotkania oznaczały też coś dla tego człowieka. Chciałabym aby wytrzeźwiał bo warto być trzeźwym, ale też dlatego, że ma do zaoferowania naszemu miastu i społeczeństwu bardzo wiele talentów. Celowo nie piszę jakich, bo nie chcę ryzykować jego rozpoznania. Chciałabym aby wyrwał się zza drutu kolczastego własnej niemożności:

Obawiam się jednak, że tylko mnie zależy. Uwierzycie, że powyższe zdjęcie zrobiłam jakieś 7 minut przed naszym dzisiejszym spotkaniem z myślą o tym, że może kiedyś napiszę podobny tekst właśnie o tym panu? Mnie samej trudno w to uwierzyć.

Gdy rozstaliśmy się poszłam sobie dalej rozmyślając i obserwując „Krytykę Polityczną”, Kościół Jezusowy i wieżę Kościoła Marii Magdaleny w oddali:

Co o tym sądzicie? Dziwaczne, nieprawdaż?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s