Poplątane emocje

Czy zdarzyło Wam się kiedyś czuć coś, co zupełnie nie współgra z Waszą sytuacją życiową? Obecnie doświadczam poczucia, smutku, beznadziei, straty i bezużyteczności. Nijak to się ma do mojej sytuacji życiowej, która jest doskonała. Są oczywiście mankamenty jak np. braki finansowe i ciągnące się choroby w domu, ale jeden i drugi problem nie jest dużego kalibru i kiedyś się skończy.

Mam świetną rodzinę, kochanego i kochającego męża, super Zajączki, dwie ulubione prace, sporo wolnego czasu na zajmowanie się pasjami (w tym blogiem). Powinnam czuć się szczęśliwa. No właśnie. Życie emocjonalne bardzo często nie przejmuje się tym, co akurat powinnam czuć. Zdarza mi się odczuwać emocje, których akurat czuć nie powinnam. W ogóle nie lubię słowa „powinnam” oraz „muszę”. Staram się zastępować je gdzie się da słowem „chcę”. Tak naprawdę muszę coś zrobić tylko wtedy gdy mam przyłożony pistolet do głowy (a to nie zdarza się zbyt często). No i muszę oddychać, jeść, pić (aby żyć). Ale nawet to w określonych momentach nie jest pewnikiem. A powinność? Cóż to znaczy? W etyce to nakaz natury wewnętrznej. To słowo też wolę zastępować słowo „chcę”.

Wracając do emocji. Nie zawsze wynikają z tego co się dookoła dzieje (choć tak jest w większości, bo przecież emocje są drogowskazami i tablicami informacyjnymi dotyczącymi naszego życia i otoczenia). Czasem jednak pojawiają się jako wtargnięcia z dawniejszych czasów i dotyczą przeszłości, czasem nie dostrzegamy czegoś, ale nasza podświadomość chce nam coś powiedzieć, czasem wpływ może mieć pogoda… No i wiem jedno – zdecydowanie nie chce  ich czuć.

U mnie dziś leje, a ja mam wrażenie, że niepotrzebne to pisanie, ten blog i moja praca, nie wspominając już o zdjęciach…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s