Morderstwo z narkotykami w tle

Długo wahałam się czy napisać ten tekst. Chciałam dziś pisać o czymś lekkim, może podsumowanie roku. Ale nie mogę. Cały czas zastanawiam się nad losem małego chłopca z Kwidzyna i jego taty.

Nie wiem jak było, wiem tylko tyle ile wyczytałam w internecie ale cała historia rysuje mi się tak. Mamy 22 letniego człowieka, który ma problem z amfetaminą i / lub z substancjami zwanymi dopalaczami. Jest notowany przez policję wiele razy m. in. za to, że okradł własnego ojca. Ten on ma znajomego pracującego w UK. Wie, że przyjechał spotkać się z synkiem. Zakłada, że znajomy jest bardzo bogaty. Postanawia go zabić żeby zdobyć wielkie pieniądze. Na swoje przyjemności i / lub używki. Przychodzi w nocy. Morduje bestialsko znajomego i jego synka. Kradnie 1000 zł, 25 £ i samochód. Przy zatrzymaniu ma przy sobie amfetaminę, przyznaje, że zażył dopalacze. Przyznaje się do morderstwa.

Załóżmy na chwilę, że mam rację i ten on ma problem z substancjami psychoaktywnymi (zdaję sobie sprawę, ze może być inaczej i narkotyki zażył aby ośmielić się do działania). Dlaczego tak założyłam? Miał je przy sobie, przyznał się do zabójstwa (nie potrafi przeciwstawić się presji policji), okradał swoich rodziców (a przynajmniej tatę). 

Ta historia obrazuje dlaczego jestem i będę przeciw legalizacji substancji psychoaktywnych. W tym wypadku mam gdzieś prawa jednostki do stanowienia o sobie, prawo do rujnowania sobie życia. Dopóki istnieje zagrożenie, że pod wpływem takich substancji ktokolwiek przyjdzie do mojego domu i zabije moje Zajączki młotkiem będę walczyć o utrzymanie zakazu legalizacji narkotyków. Alkohol już jest legalny i nie mam na to wpływu. Na szczęście inne substancje psychoaktywne mogące przyczynić się do ataków na bezbronnych ludzi legalne nie są. I niech tak pozostanie….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s