Toster

Po raz kolejny obiecałam nie czytać Interii i po raz kolejny przeżyłam zdumienie i wstrząs gdy jednak tam zajrzałam. Znalazłam bowiem artykuł o 20 latku, który zasiadając przed kamerą internetową usiłował popełnić samobójstwo zapijając leki alkoholem wysokoprocentowym, po czym podpalił pokój w którym przebywał. Kamera zarejestrowała pożar i wejście strażaków. Wiadomo było tylko, że używa imienia Stephen, ma 20 lat jest studentem z UK i na 4chan występował jako użytkownik LOLdoge oraz że wcześniej zapowiedział swoje samobójstwo. W istocie był studentem z Ontario. Żyje. Ma obrażenia wywołane zatruciem tlenkiem węgla, ale nie zagrażają życiu. (Te ostatnie informacje są ze strony www.dailymail.co.uk). Bo tego się już Interii ustalić nie chciało.

Zszokowało mnie to, że 200 osób po zapowiedzi samobójstwa zasiadło przed komputerem aby to oglądać. 200 osób to maksymalna liczba zgromadzonych, która może oglądać przekaz. A więc zapełnienie się „loży” zachęciło „Stephena” do działania. Film nadal dostępny jest w sieci i bije rekordy popularności. A chłopak dorobił się obrzydliwej ksywki „Toster Stephen”. Może ja jestem jakaś dziwna ale mnie to przeraża. Młodzi ludzie traktują takie filmy jak grę, film fabularny. Ciekawa jestem czy ktoś próbował go powstrzymać, bo doszukałam się tylko komentarzy pełnych podziwu, że potrafił zaistnieć. Władze uczelni rozmawiają wprawdzie ze studentami aby nie oglądali i nie udostępniali tego filmu, ale wydaje się, że niewielu posłuchało.

Wychodzi na to, że wracamy do punktu wyjścia i motywu przewodniego tego bloga: jeśli nie nauczymy młodych ludzi wrażliwości i odpowiedzialności to za czas jakiś będziemy żyli w piekle. W piekle pełnym egoistycznych indywidualistów, inteligentnych oraz ciekawych świata ale bez empatii i współczucia.

Mam szczerą nadzieję, że przesadzam i piszę na wyrost. Co o tym myślicie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s