Potępiam

Pan premier Donald Tusk powiedział, że każdy kto toleruje czy akceptuje wczorajsze chuligańskie ekscesy podczas Święta Narodowego jest współwinnym. Nie chcę nawet milczeniem dawać przyzwolenia na taką agresję.

Potępiam atak na ambasadę Rosji. Chuligani, którzy brali w tym udział chcą chyba aby nasza niepodległość skończyła się jak najszybciej. A w ogóle co to za demonstrowanie potęgi narodowej? Biciem ludzi, niszczeniem mienia, podpalaniem, obrzucaniem innych wulgarnymi słowami?

Mam dość atakowania naszych policjantów, którzy zamiast świętować 95 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, muszą jak rok w rok brać udział w regularnej bitwie. Po wczorajszych zamieszkach w Warszawie nie czuję dumy. Żal mi mojego miasta rodzinnego i jego mieszkańców. Zamiast spacerów z kotylionami – wojna pod oknami. W mojej Warszawie tak dużo krwi przelano za wolność Polski. A te zaślepiona osiłki depczą tę krew i pamięć brudnymi buciorami.

Na koniec. Mam pragnienie aby zostawić tęczę na pl. Zbawiciela w Warszawie w spokoju. Co komu przeszkadza ten przepiękny symbol? Ja dobrze wiem, że w większość z nas drzemie potrzeba walki z innością. Ale walka ze sztucznymi kwiatami????

Na Facebooku rosną jak grzyby po deszczu strony np. pt.: „Jaram się jak tęcza na placu Zbawiciela”. Screenshot podsumowujący wszystkie wątki poniżej. „Bohater z flagą narodową na tle płonącego stosu pedałów (wymiar symboliczny)” – czy taki tytuł jest adekwatny?

Brzydzę się tym…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s