Policzek od PO

Mimo różnych przeciwności losu, mimo odsunięcia się od polityki PO była mi najbliższą partią. Dziś chyba kończy się nasza współpraca. Głosami posłów tej partii przegłosowano odrzucenie obywatelskiego wniosku o referendum edukacyjnym. Państwo Elbanowscy zebrali prawie milion podpisów pod wnioskiem o referendum. Oznacza to, że milion osób, które chciało wypowiedzieć się w tej sprawie usłyszało: „Jesteś głupi, nie znasz się, my za Ciebie wiemy lepiej”.

Nie wiadomo jaki byłby wynik referendum. Przecież pomysł wysyłania do szkoły 6 latków ma w Polsce olbrzymią rzeszę zwolenników. Iluż to blogerów wie lepiej niż nasi nauczyciele i rodzice, że to pomysł wprost wspaniały,a szkoły są idealnie przygotowane do przyjęcia tych dzieci. Ok. Może i jest to wspaniały pomysł… Z resztą zostawmy 6 latki w spokoju, tam było jeszcze kilka ważnych pytań, w tym czy zlikwidować gimnazja. A to powinno się zrobić jak najszybciej się da.

Apeluję o wykreślenie z prawa możliwości przeprowadzenia referendum na wniosek obywateli. Jeszcze do żadnego państwo władza nie dopuścili. I nie dopuszczą.

Gdzieś mam taką demokrację bezpośrednią.

P.S. A najlepszy jest pomysł karania posłów koalicyjnych za złamanie dyscypliny…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s