Inne referendum

Mieszkańcy mojego miasta pozazdrościli mieszkańcom Warszawy i na poważnie przygotowują się do referendum w sprawie odwołania burmistrza Cieszyna. Wniosek w tej sprawie wpłyną do obecnie panującego burmistrza Mieczysława Szczurka wczoraj. Teraz burmistrz musi potwierdzić wpłynięcie wniosku na piśmie oraz przekazać inicjatorowi referendum, czyli grupie mieszkańców reprezentowanych przez Wojciecha Błachowicza, informację o ilości osób uprawnionych do głosowania. Aby przeprowadzić referendum 10% wyborców musi podpisać się – opowiadając się tym samym za wnioskiem. Będzie to prawdopodobnie liczba ponad 2883 mieszkańców. Czy zdobędą te podpisy? Nie wiem…

Coraz częściej słyszę głosy popierające ten pomysł. A mnie się wydaje idiotyczny. Nie dlatego, iż uważam pana burmistrza za mistrza w tym co robi. O nie. Ale dlatego, że szkoda mi tych wyrzuconych w błoto pieniędzy. Załóżmy, że podpisy będą zbierane przez listopad. W grudniu zostanie przeprowadzone referendum. I co dalej jeśli burmistrza nawet odwołają? Nowe wybory? Komisarz? Cóż ten nowy włodarz zdziała przez 9 miesięcy?

A co jeśli burmistrza nie odwołają? Wyrzucone do rynsztoka pieniądze wydane na referendum nie poprawią fatalnej sytuacji naszego miasta.

Już raz to napisałam, a teraz powtórzę: marze o tym aby ci, którzy tak aktywnie chcą Mieczysława Szczurka usunąć, wykazali się odpowiedzialnością, zainaugurowali kampanię wyborczą. Ale nie przedterminową. Terminową. Chodzi o to aby wykazali się przez następny rok i pokazali mieszkańcom mojego miasta, że warto ich wybierać na burmistrza czy radnych w roku 2014. Mam dość destrukcji. Zniszczyć łatwo. Ale gdzie sensowna alternatywa? Gdzie pomysł na rozwój mojego Cieszyna?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s