Informacja i trochę obrazków dla złagodzenia obyczajów.

Nie wszyscy śledzicie tego bloga od zawsze. Dla tych, którzy mnie nie znają informacja:

pracuję w trzech miejscach – już samo to powoduje, że mam mało czasu, mam dwoje małych dzieci, jedno nie całkiem zdrowe – to powoduje, że czasu mam jeszcze mniej. Lubię to miejsce, moich czytelników, lubię w ogóle pisać – mania taka [Polonistka podczas matury z polskiego (wtedy pisało się wypracowanie) powiedziała, że jeśli napiszę więcej niż 8 stron papieru podaniowego to tego nie sprawdzi. Napisałam 9. Sprawdziła. Nie wiem jak to zrobiłam. Przeciętne wypracowanie w LO miało u mnie 16 stron papieru podaniowego]. Dlatego staram się znaleźć czas na kolejne wpisy. Czasem jednak z powodu braku czasu (i gdy dojdą emocje) przeoczam jakiś komentarz i nie odpowiadam na niego. To nie znaczy, że kogoś chcę obrazić.

Rudy ma rację – to taka natura człowieka, gdy zobaczy coś oburzającego reaguje na to, a inne miłe rzeczy uciekają niezauważone. To źle. Postaram się poprawić i zawsze dopieszczać tych, którzy przy mnie trwają. Bo blog bez czytelników to pustynia…

Poza tym taka awantura trafiła na zły czas. I źle się czuję i mam na głowie masę kłopotów. Gdyby problemy chciały znać swoje miejsce. Ale nie chcą.

Kira ma rację – nie zadowolę wszystkich. Nie da się. Staram się wobec tego postępować zgodnie z własnym kodeksem moralnym. A jest nim przekonanie o możliwości porozumienia ponad podziałami. I sympatia do ludzi. Staram się (nie zawsze mi wychodzi) oceniać czyny – nie człowieka. Są wyjątki. Bo jestem tylko człowiekiem.

Nie wszyscy to wiecie: kiedyś skasowałam bloga. Na skutek szoku i wyrzutów czytelników stworzyłam zasadę – po reaktywacji niczego tu już nie skasuję. Bardzo długo byłam jej wierna. Za długo. Teraz zasada ewoluuje: niczego nie skasuję – chyba, że komentarz będzie zawierał atak na innego człowieka.

Dla wszystkich którzy przy mnie wytrwali parę ujęć jesieni z okolic Cieszyna:

 

 

I ciekawostka. W Zamarskach (wieś granicząca z Cieszynem) jest kościół drewniany, którego wieża pochodzi z 1585 roku. Do wieży dobudowano kościół w 1731 roku. Obecnie jest to kościół pod wezwaniem św. Rocha. Jest śliczny. Zwłaszcza w barwach jesieni:


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s