Wielka miłość

Co jest tak na prawdę motorem życia?

Tak, miłość! Miłość do partnera, do dzieci, do rodziców…

Ktoś kto kocha ze wzajemnością, ma niewyobrażalne szczęście. Szczęścia jakie daje bliskość kochanej osoby nie da się porównać do niczego. Czasem trzeba długo szukać, długo czekać na wielkie uczucie. A czasem wielkie uczucie jest tylko złudzeniem, pomyłką. Myli się człowiekowi z pożądaniem i wielkim strachem… Można strawić lata zanim człowiek zrozumie, że to nie to uczucie. Jeszcze w innym przypadku wielka miłość wysycha, wypala się, bo człowiek nie dokłada do ognia myśląc, że ten płomień jest wieczny bez podsycania. 

Czasem wielka miłość jest nieszczęśliwa, ale bywa inspirująca np. do twórczości artystycznej. Czasem potrafi żyć tylko ukryta pod ziemią, trwająca latami pod osłoną, gdy wychyli się na powierzchnię – ginie, bo nie jest nauczona oddychać świeżym powietrzem. Innym razem trwa mimo wszelkich przeciwności, wbrew logice i sensowi. Czasem zabija swojego „nosiciela”. Często pozawala unosić się w powietrzu, burzy krew, nakłada różowe okulary…

 

Każdemu życzę spotkania ukochanej osoby, a jeśli już ją ma koło siebie to dbania o uczucie i cieszenia się nim na zawsze. I żeby wielka miłość była prawdziwa i szczera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s