Bajka o wilku z USA

Wyczytałam dziś, że Biały Dom ma potwierdzenie, iż reżim Baszara al – Asada użył broni chemicznej przeciwko rebeliantom. I wiecie co? Mam rozdwojoną jaźń. Bo z jednej strony od ponad dwóch lat obserwuję to co się dzieje w Syrii i nie mam złudzeń, że pan doktor al Asad jest wyjątkowym barbarzyńcą, ale z drugiej strony pamiętam atak na Irak. I pamiętam o zmyślonych pretekstach. I choć całym sercem jestem za tym aby pomóc ludności cywilnej z Syrii, na skutek wcześniejszych kłamstw kolejnych prezydentów USA, mam wrażenie, że Stany chcą coś ugrać. Nie wierzę im za grosz.

Zresztą czy pseudo humanitarne odruchy Ameryki kiedykolwiek były bezinteresowne? Interwencje do tej pory układają się w pewien wzór: mam interes – interweniuję, nie mam interesu – psa z kulawą nogą nie interesują ofiary i masakry. Ileż to było interwencji w krajach Afrykańskich? A jeśli chodzi o państwa zasobne w ropę naftową, czy istotne strategicznie?

A jeśli chodzi o Syrię. To czy zauważyliście, że już od miesięcy mało kto wspomina o tym, że w dalszym ciągu trwa tam wojna? Zabite dzieci znudziły się pismakom i publiczności. Teraz jest news – sarin. A tam zginęło już ponad 100 tysięcy ludzi. Rozlew krwi się nie kończy. Minęło około 800 dni życia w piekle. Czy potrzeba pretekstu aby społeczność międzynarodowa zaczęła interesować na poważnie się tym co się wyprawa w Syrii?

A dlaczego bajka o wilku? Była sobie taka bajka o chłopcu, który wołał „wilk, wilk!” żeby nastraszyć mieszkańców swojej wioski (i śmiać się w kułak, że przybiegli mu na ratunek). Ale pewnego dnia nikt nie przybiegł na jego żałosne wołanie. I wilk go zjadł, bo nikt już chłopcu nie wierzył…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s