Doświadczenie

Ufff. Okazuje się, że najadłam się strachu zupełnie za darmo i niepotrzebnie. Ale nauczkę zapamiętam na długo!

Po ostatniej cytologii nadszedł czas dowiedzieć się o wyniki. Lekarz powiedział mi, że mam się dowiedzieć jutro, bo akurat tuż przed moim wynikiem się urywa i pewnie dostarczą mu wynik z następną transzą. Następnego dnia zdziwił się, że wyniku nie ma, powiedział, ze oddzwoni i sprawdził co z nim. Dowiedziałam się, że został odesłany do konsultacji, bo jeden z dwóch laborantów nie chce się podpisać pod prawidłowością wyniku. Zestresowałam się lekko. Potem mocniej. Poprzeżywałam swoje, pobałam się. Na końcu uznałam, ze skoro tylko jedna osoba coś tam widzi to musi to być w stadium początkowym i to nie koniec świata. Będę walczyć. Po raz kolejny zapytałam o wynik, ale dowiedziałam się, że przesłano go do kolejnej konsultacji. Minął trzeci tydzień. W końcu mój lekarz zadzwonił do mnie i… Jak myślicie z jaką wiadomością?

Otóż mój wynik jest prawidłowy, a jaśnie państwo konsultowali sobie prawidłowość czegoś tam w preparacie. W każdym razie to jakiś szczegół techniczny przeprowadzenia badania. I teraz mam opieczętowaną przez kilku konsultantów nauczkę żeby nie czekać na badanie prawie dwa lata. Czuję, że to kara za pierwszorazowe odejście od badań profilaktycznych co roku.

O jak inaczej teraz smakuje życie! Zupełne bajka 🙂 Doświadczenie nie było bez sensu bo:

a) już nigdy nie będę czekać tak długo,

b) wiem jak bym reagowała gdybym dowiedziała się, że mam nowotwór: trochę lęku i płaczu, mobilizacja i decyzja o walce. Większe wyostrzenie zmysłów na świat i docenienie jego piękna. Bo świat jest piękny:

Nieprawdaż?

Dobranoc 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s