Nie mamy pani autobusu i co pani nam zrobi?

He, he! Na początek mistrz Bareja, a potem reszta:

 

Oto w pobliżu mojego cudownego miasta trwa budowa ronda w Hażlachu, który ma usprawnić przejazd pojazdów na drogach wojewódzkich 937 i 938. Budowa ronda trwa od hohoho. Już nawet nikt nie pamięta od kiedy w każdym razie budowa miała się zakończyć w listopadzie. Tu poniżej cytat z http://wisla.naszemiasto.pl/artykul/1688013,korki-na-skrzyzowaniu-w-hazlachu-potrwaja-do-wiosny,id,t.html#czytaj_dalej

„Na Kubalonce już w grudniu wszystkie prace były zakończone. – Inwestycja została odebrana i rozliczona. Jechałem już odnowioną drogą i uważam, że prezentuje się pięknie – przekonuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. 

Niestety tak pięknie nie jest w Hażlachu. Przebudowa skrzyżowania dróg w kierunku Pawłowic i Jastrzębia Zdroju miała się skończyć w listopadzie, jednak drogowcy nie dotrzymali terminu

– Powodem była konieczność wykonania dodatkowych, nieprzewidzianych prac. Na placu budowy natknęliśmy się bowiem na fragmenty starszych nawierzchni drogi, które trzeba było rozebrać i usunąć, a to opóźniło roboty – tłumaczy Pacer. 

Drogowcy liczyli, że mimo poślizgu, inwestycję uda się zakończyć do 21 grudnia. Ze względu na nadejście zimy i tego terminu nie zdołano dotrzymać. Teraz zaś prace zostały zawieszone.- Przystępując do robót w Hażlachu zdawaliśmy sobie sprawę, że istnieje ryzyko, iż nie zdążymy przed zimą. W budżecie pozostały nam jednak pieniądze i szkoda ich było nie wykorzystać – przekonuje rzecznik WZD. 

Dodaje, że drogowcy nie wyznaczyli już kolejnego terminu oddania ronda do użytku. – Na dokończenie inwestycji potrzebujemy trzech tygodni. Jeżeli aura pozwoli, przebudowa skrzyżowania zakończy się więc w marcu – stwierdza Pacer.”

Obecnie mamy koniec kwietnia i nic nie zapowiada zakończenia prac. A czemu to takie ważne? Otóż w Cieszynie jeździ bardzo pożyteczny atobus linii nr 22, który przejeżdża przez całę miasto i jeździ najczęściej.

To nie stolica, ale w godzinach szczytu jeździ raz na pół godziny! Na nieszczęście znacznej liczby mieszkańców jeździ przez nieszczęsny Hażlach. Oto regularnie nie przyjeżdża w ogóle lub ma spóźnienie 15 minut. Starałam się wyśledzić w czym jest problem. Myślałam, że drogowcy stają maszynami na środku albo co. Ale nie. Problemem są światła: zmianiają się co 5 minut, obsługują trzy drogi. Jeśli koś nie przejedzie od razu, czeka 10 – 15 minut, jeśli stoi więcej aut czeka 25 – 30 minut itd. Próbowałam dowiedzieć się u inspektora nadzoru tych cholernych dróg wojewódzkich kiedy skończą ryć. Powiedział, że w zależności od pogody w połowie maja. Skanska twierdzi zaś, że do weekendu majowego hehehehehe! Myślałam, że może skrócenie cyklu świateł by coś dało. Ale też nie, bo podobno to rondo to jakiś labirynt i gdyby było krócej pojazdy nie dałyby rady go w ogóle objechać. 

I tak oto mieszkańcy Cieszyna (bez aut) spóżniają się regularnie do szkoły, pracy itp. (w tym ja nieszczęśna owca) lub dzwonią po taksówkę gdy okazuje się, że autobus nie przyjedzie wcale, a niezbadane są poczynania następnego, kierowcy autobusu linii 22 dostają tę trasę chyba za karę bo są regularnie niszczeni moralnie przez rozwścieczony tłum, dyżurny ruchu niedługo zacznie jeść leki uspakajające. Ale może inwestycja zostanie zamknięta po roku.

Tylko nikt nie wie po co to rondo w Hażlachu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s