Satanista

Dokładnie będzie o trzech różnych osobach. Sprawa jest bardzo delikatna więc nie podam opisów, wieku itp. W jednym przypadku chodzi o dziewczynę, w drugim o chłopca, a w trzecim o dorosłego mężczyznę. Wszyscy troje odwrócili się od wyznawanej wiary na skutek poważnych traum i bardzo niskiego poczucia własnej wartości, potrzeby dowartościowania przez kontakty z rówieśnikami. Kolejnym krokiem (właściwie szeregiem kroków) było stopniowe szukanie informacji o satanizmie. Te trzy osoby delikatnie sugerują, wymyka im się w rozmowie coś co wskazuje na myślenie o szatanie oraz na poszukiwanie grupy podobnych osób. W jednym przypadku rozpoczęło się od głębokich nieporozumień rówieśniczych, bardzo niskiego poczucia wrtości, depresji. A sytuacja potoczyła się tak jak się potoczyła gdy ta osoba trafiła w sieci na zespół: Black Veil Bridges. Poniżej przykładowy utwór:

Nie wiem co chcieli przekazać panowie w tekście „Knives and pens”

„W końcu jesteśmy sami, możemy usiąść i walczyć.
I zgubiłem całą wiarę w tym zamglonym świetle,
Ale zostań właśnie tutaj, możemy zmienić naszą sytuację.
Brniemy dalej na przekór temu co dobre.

Jedna ostatnia walka za to dzisiejszej nocy.
Woah…
Z nożami i piórami złożyliśmy nasze ślubowanie.

Odłóż swoje serce, koniec jest w zasięgu wzroku.
Sumienie błaga żebyś zrobił to co słuszne.
Każdy dzień to jest nadal ten sam tępy nóż,
Zadźgaj je i udowodnij swoją dumę.

Jedna ostatnia walka za to dzisiejszej nocy.
Woah…
Z nożami i piórami złożyliśmy nasze ślubowanie.
Woah…
I nie mogę iść dalej bez twojej miłości, przegrałeś, nie utrzymałeś się.
Próbowaliśmy z całych sił… Wyłącz światło,
Wyłącz światło.

Jedna ostatnia walka za to dzisiejszej nocy.
Woah…
Z nożami i piórami złożyliśmy nasze ślubowanie.
Woah…
I nie mogę iść dalej bez twojej miłości, przegrałeś, nie utrzymałeś się
Próbowaliśmy z całych sił… Wyłącz światło, Wyłącz światło.”

ale efekt jest taki, że nowy fan poszukuje sposobów autodestrukcji, chce wytatułować sobie pentagram, myśli o trzech szóstkach, nosi specyficzne stroje i symbole. Złe rzeczy z tym nastolatkiem działy się wcześniej, ale odkrycie muzycznych idoli przyśpieszyło proces i ukierunkowało go. Osoba ta poinformowała mnie, że Bóg ją zawiódł, nie dał niczego dobrego i wobec powyższego zwraca się do szatana. Wiem jedno: jak dobrze poszuka to z pewnością znajdzie złych ludzi, którzy tę osobę skrzywdzą. A nowa filozofia to filozofia destrukcji i śmierci. Na razie robi sobie krzywdę na różne sposoby indywidualnie. Bo to nie satanizm laveyański (filozoficzny i tylko negujący istnienie Boga) tylko jakaś dzika mieszanka wytworów z horrorów, z obejrzanych programów telewizyjnych i własnych pomysłów na temat jak to działa.

W pozostałych przypadkach ulubiona filozofia czy inny rodzaj muzyki miał udział w kształtowaniu się oczekiwań i poszukiwań kontaktu z księciem ciemności. Nieraz zastanawiam się po co rzucają przynętę z niedopowiedzeń, słów, które wymknęły się niby mimochodem? Szukają pomocy? nowych członków? osoby, która zechce porozmawiać bez histerii o ich nowej wierze? Sama nie wiem..

A teraz możecie śmiać się ile chcecie, bo sama to robiłam bardzo długo. Pamiętacie tekst księdza Natanka „wiedz, że coś się dzieje!”?

 

Uznałam to jako totalną bzdurę tylko dlatego, że generalizował przesadzając. Nie każde moro, tatuaż czy czarne paznokcie oznaczają coś więcej niż estetyczne upodobania czy bunt. Ale z pewnością ksiądz Piotr Natanek zetknął się faktycznie z nastolatkami, którzy poszli drogą opisaną przeze mnie powyżej. Słuchali tej samej muzyki, samokaleczali się, zetknęłi z samobójczą śmiercią rówieśników – współwyznawców. I teraz tamto kazanie nie wydaje mi się już takie śmieszne… Gdyby dwie pary rodziców słysząc ten tekst (to hipotetyczne bo nie wiem czy go znają) choć przez chwilę zastanowiły się nad przesłankami to może wiedzieliby co dzieje się z ich dzieckiem. Na razie to powierzchowne zachowania i przejawy buntu, ale kto wie gdzie ich zaprowadzą…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s