Portrety: Kamil

Kamil niedługo skończy 16 lat, chodzi do pierwszej klasy technikum. Jest wysoki i wyglądem przypomina Indianina (smagła cera, bardzo ciemne włosy). Oprócz tego jest zawsze idealnie odprasowany, czysty i pachnący, choć w stylu militarnym. Już teraz przypomina żołnierza, którym notabene chciałby zostać – wyprostowany ja świeca. ruchy zbliżone do marszowych. Trudno to dobrze oddać pisząc. Słucha oczywiście polskiego hip – hopu. I ma wyjątkowo eleganckie maniery (puszczanie w drzwiach, czekanie z siadaniem itp. itd.). Jest też niesłychanie agresywny w określonych sytuacjach. Uwielbia boks (oglądać i trenować) i wszelkie sztuki walk

Trafił do mnie skierowany przez Sąd Rodzinny i Opiekuńczy po sprawie o posiadanie i udzielanie narkotyków. Przed sprawą chodził już na socjoterapię do innego miejsca zobligowany do tego przez mamę. Po wielkiej aferze w Gimnazjum przyznał się dyrektorowi szkoły, że palił marihuanę. Szkoła zawiadomiła policję. Potem został jeszcze podany przy innych zatrzymanych jako udzielający marihuany. Stąd rozprawa i orzeczenie kierujące go na terapię. Wcześniej miał jeszcze inną sprawę o wymuszenie.

Kamil jest skrajnie nieufny, czuje się zdradzony przez dyrektora szkoły oraz przez terapeutę, który podobno informował szkołę o ich rozmowach. Nie wiem czy tak było, ale chłopak tak to odbiera i przedstawia. Mnie nie lubi, tropi moje potknięcia, a nawet poinformował mnie , że przypominam mu księdza Natanka (o zgrozo!). Chodzi bo musi, ale jak tylko znajdzie pretekst przekłada wizyty.A gdy już siedzi i ze mną rozmawia potrafi bardzo skutecznie dawać do zrozumienia, że mnie nie słucha lub że kontakt ze mną go wybitnie nudzi. Jest bardzo skoncentrowany, pilnuje się żeby nie powiedzieć za dużo. Zawsze czujny i w oczekiwaniu na cios (który trzeba odeprzeć).

„Mój żołnierz” pochodzi z bardzo trudnej rodziny. Ojciec jest alkoholikiem, mieszka osobno z nową rodziną, ale okresowo utrzymuje kontakty z synem. Mama ma tendencję do wchodzenia w związki z osobami problemowymi. Kamil miał już dwóch ojczymów z przeszłością kryminalną oraz z krewkim charakterem. Poza tym mama jest osobą bardzo schorowaną, ale i o mocno zarysowanych poglądach na używki u dzieci. Rodzina jest wielodzietna, Kamil ma jeszcze kilkoro braci i sióstr. Jest to źródłem konfliktów rówieśniczych bo na wszelkie żarty z wielodzietności reaguje szybko i brutalnie. No i w obronie młodszego rodzeństwa bije mocno i na odlew. Jest bardzo zmęczony życiem: musi opiekować się młodszym rodzeństwem i robi to solidnie. Umie przewijać, karmić maleńkie dzieci oraz zabawiać dwulatka. Właściwie nie ma teraz czasu dla siebie. Deklaruje w sposób stanowczy i jednoznaczny, że rodziny nigdy nie założy i dzieci nie będzie miał na pewno. Uczy się poniżej przeciętnej, ale jakoś sobie radzi. Najlepsze oceny ma z WF oraz historii. W rodzinie jest bardzo trudna sytuacja finansowa.

Chłopak zaczął palić w gimnazjum i palił dość długo (około 2 lat) zanim wpadł. Gdy mama się dowiedziała o marihuanie to sprała go solidnie (chłop 180 cm) i nakazała chodzić na terapię. Kolejne przeboje miał gdy sprawa trafiła do sądu. Teraz twierdzi, że nie pali bo boi się mamy. Dopóki mieszka z nią nie ma takiej opcji, aby zapalił. Ale ciągnie go strasznie. Aby jakoś radzić sobie z głodem psychicznym zintensyfikował palenie tytoniu i z tym ma już solidny problem. Łącznie z paleniem zaraz po wstaniu. Ostatnimi czasy sam stwierdził, że on od marihuany się uzależnił i był uzależniony dobrze ponad rok, ale od kilku miesięcy już nie jest, bo przecież nie pali. Nie zauważył tego, że zamienił to na nikotynę oraz coraz częstsze picie. Starszy brat już ma problem, o Kamila też się bardzo martwię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s