Nie udało się Panie Januszu!

Tak, będzie o Januszu Palikocie. I jak już przy nim jestem to odniosę się do cyrku wokoło odwołania Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka. Nie jestem miłośniczka palikotowców, w tej jednak sprawie uważam, że mają prawo decydować kto będzie ich reprezentantem w sejmie. Wiem, narażę się teraz Piotrowi, ale co tam. Uważam, że PO (i PSL) popełniła błąd ustawiając się jako blokada tego odwołania. Uważam, że funkcję wicemarszałka może sprawować każdy kto godnie reprezentuje sejm. Chyba Annie Grodzkiej niczego nie brakuje w zakresie kultury osobistej, skuteczności działania itp. Przy okazji gratuluję pani poseł stalowych nerwów i odwagi.

 ***

A teraz do rzeczy: co takiego nie udało się Januszowi Palikotowi? Odpowiedź pewnie będzie brzmiała: wiele rzeczy. Ale mnie chodzi konkretnie o marihuanę i zdobycie serc i głosów młodych ludzi. Otóż jestem w coraz większym szoku, ale moi marihuaniści (jak dotąd wszyscy) źle wypowiadają się o Januszu Palikocie. Jak jeden mąż twierdzą, że hasło legalizacji jest fajne (i oczywiście słuszne po stokroć), ale panu posłowi nie wierzą lub go nie lubią. Oto jeden z moich aniołków (notabene zagorzały zwolennik legalizacji, uzależniony od maryśki już w sposób widoczny) – chłopak bardzo inteligentny, wygadany i zainteresowany naukami o społeczeństwie poczęstował mnie takim tekstem: ‚Palikot to demagog, populista i efekciarz. Nie zależy mu na nas i na legalizacji marihuany”. Pamiętam jak mi szczęka opadła. Drugi aniołek poinformował mnie, że owszem idea legalizacji marihuany jest jak najbardziej słuszna, ale nie lubi Janusza Palikota bo ten brutalnie atakuje kościół, a aniołek jest wierzący (i nawet jest ministrantem). Pomijam już kwestię jak nauki kościoła mają się do palenia zielska 🙂 Kolejny chłopiec uznał, jak jego poprzednicy, że owszem legalizacja tak, ale Janusz Palikot tylko chce wykorzystać młodzież czyli głupie barany dające się robić w balona. A na przykład pełnletni jak jeden mąż czepiają się, że przekaz trafia do małolatów i to celowo, a to jest bardzo wielkie zło ze strony pana posła, bo palenie należy się tylko pełnoletnim. (Psy ogrodnika, hehehe).

Młodzieży nie da się zbałamucić. Po pierwsze są nastawieni na ostrą krytykę wszystkiego i wszystkich i wynajdywanie niezgodności ich cieszy, po drugie i tak niemal automatycznie mają poglądy polityczne swoich najbliższych. Mimo wszystko jestem zdumiona, myśłałam, że siedzą przede mną mali palikotowcy a tu taka niespodzianka. I to żeby jeszcze ja ich wciągała w tę dyskusję i chcieli mi się przypochlebić. Ale nie – to zawsze wynika niechcący i jakby mimochodem I daje do myślenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s