Tolerancja po polsku

Na wstępie chcę zaznaczyć, że przerwa spowodowana była bardzo przykrymi wydarzeniami osobistymi. Ale już jestem…

***

Tekst przeznaczony dla osób pełnoletnich!

Dziś obrazek z polskiego wesela, na które przyszedł cudzoziemiec. Na jego nieszczęście na pierwszy rzut oka niestety widać, że Polakiem nie jest. Kiedyś już pisałam tu na blogu o koledze, który przyjechał do Polski z arabskiego kraju. Oto brat jego żony brał ślub. Mój kolega z pracy wziął udział w imprezie elegancko ubrany i pełen dobrej woli. Niestety świadek pana młodego po kilku głębszych zaczął udowadniać naszą przysłowiową gościnność. Teraz nastąpią cytaty, które mogą urazić, więc proszę o rezygnację z lektury jeśli ktoś nie lubi przekleństw:

Świadek: – Wypierdalaj z Polski, jebany Arabie (arabie?)… No co się gapisz, wypierdalaj…(3X lub coś koło tego).

Za każdym razem kiedy widział ponownie rzeczonego obcokrajowca wybuchał podobnymi tekstami. Gdy uznał, że słowa to a mało, odepchnął go z krzesła i zaczął przytulać polską żonę do siebie dodając: – Teraz ja ją będę jebał i co mi zrobisz?

Pech chce, że aby dostać obywatelstwo polskie mój kolega z pracy nie może mieć na sumieniu nawet wykroczenia. Poza tym nie chciał psuć żonie i jej bratu uroczystości. W dodatku to dobrze ułożony młody człowiek… Żona już prędzej mogła kogoś strzelić w twarz, tłumacząc się potem upojeniem lub afektem, ale również nie chciała psuć wesela bratu.

Ale: nie rozumiem wszystkich gości weselnych. NIKT nie zareagował, NIKT nie powiedział słowa w obronie postponowanego, NIKT nie powiedział temu polskiemu idiocie, że zachowuje się w sposób urągający godności ludzkiej. NIKT…

Wstyd mi…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s