Parapolityk Korwin – Mikke

Zastanawiałam się długo czy w ogóle odnosić się do bloga Janusza Korwin – Mikkego. Uznałam jednak, że muszę sobie ulżyć. 

Oto Janusz Korwin – Mikke podzielił się na swoim blogu przemyśleniami na temat paraolimpiady i w ogóle filozofii. Trochę cytatów (całość tutaj):

„Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili – lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa.”

„Jednak ONI (budowniczy obecnej anty-cywilizacji) wielkie „halo” robią nie z okazji rozgrywek innych kategorii niepełnosprawnych – np. (istniejącej w USA!) ligi koszykówki dla niziołków, lub (nieistniejącej) olimpiady dla młodzików – lecz z okazji rozgrywek inwalidów, zwanych „Para-olimpiadą”. Dlaczego? To oczywiste. Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów.

„I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd – wysiłków para-sportowców może przynieść – przejściowe, na szczęście – zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych – a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów – i inwalidów, niestety. ”

„Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny musi przynieść wzrost liczby wypadków – bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa! Podsumujmy: para-olimpiadę forują ci sami, którzy odbierają pieniądze dobrym pracownikom i dają je nierobom. Socjaliści. Ludzie żywiący nienawiść do naszej cywilizacji: do tych najlepszych, najwydajniejszych, najsprawniejszych. Kochający za to nieudaczników wszelkiej maści.”

Przypomnijmy słowa samego pana Janusza: „powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, mądrych…” No to panu Januszowi już dziękujemy i mam nadzieję, że nie będzie więcej próbował występować publicznie. Ani on piękny, ani mądry… Poza tym rozumiem, że pan Korwin – Mikke, gdyby np. stracił nogę, więcej nie wyszedłby z domu, żeby nie narażać innych na swój widok. Z resztą sądząc po tym tekście kwalifikuje się już chyba do pozostania w domu tak czy owak. No i jeszcze sama analiza logiczna: rozumiem, że pokazywani ludzie powinni być jednocześnie i zdrowi i piękni i mądrzy i silni i uczciwi? No bo co zrobić z Natalią Siwiec, Jackiem Krzynówkiem, Zbigniewem Religą itp. itd. I ciekawe czy pan parapolityk pójdzie dalej w swych rozważaniach i zaproponuje zabijanie chorych noworodków. Wszak szkoda pieniędzy na kalekich i idiotów, no nie? A i jeszcze może zakaz rozmnażania się dla osób brzydkich (hmm kto to będzie oceniał?), głupich, słabych. Liczą się tylko piękni i mądrzy…

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi temu parapolitykowi. Jedynym co mnie irytuje w Paraolimpiadzie jest to, że telewizja publiczna (i każda inna) daje sporadycznie ochłapy relacji z zawodów, w których mamy 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. Osobiście czerpię wiedzę  o tym co dzieje się na Paraolimpiadzie z sieci. Cieszę się każdą następną klasyfikacją medalową oglądaną na Facebook’u. Podziwiam naszych sportowców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s